Testowanie Rolex Oyster Perpetual Submariner Data LV

Rolex zrewidował swoją kolekcję Submariner na rok 2022 i rozpętał niezwykły popyt na model Oyster z zieloną ramką. Nasz test sprawdza tę najnowszą wersję, która ma ulepszoną obudowę i nowy mechanizm, aby sprawdzić, czy spełnia oczekiwania. Za każdym razem, gdy spędzano czas u dealera repliki Rolex, ludzie przychodzili prosić o nowego Submarinera z zieloną ramką, ale wszystko bezskutecznie. Popyt wielokrotnie przewyższał podaż, podsycając szum wokół modelu. Ale pomimo tego, że każdy model Submarinera został zaktualizowany, dlaczego zdecydowanie najwięcej szumu zyskała zielona wersja? Przede wszystkim jest to jedyna stalowa wersja, która znacząco różni się od swoich poprzedników.
Początkowo wymiary powodowały już pewne zamieszanie. Specyfikacje nowego fałszywego modelu Rolex wskazywały na większą kopertę 41 mm zamiast 40 mm. Ale kiedy oba modele są umieszczone obok siebie, nowy zegarek wydaje się prawie mniejszy. W rzeczywistości koperta Oyster urosła tylko w bardzo niewielkim stopniu, z 40,3 mm do 40,8 mm. Jednak mniejsze ucha sprawiają, że jest jeszcze bardziej opływowy niż jego poprzednik. Bransoleta Oyster ma teraz 21 mm między uszami zamiast 20 mm, a zapięcie jest szersze o 1 mm.
Błyszcząca czarna tarcza standardowego modelu kontrastuje z dekoracją w postaci zielonego słońca na tarczy jej poprzednika. Co jest bardziej odpowiednie? Pozostaje to kwestią gustu. Hulk jest wyraźnie ekstrawertykiem, podczas gdy nowa wersja ma skromniejsze funkcje i wygląda bardziej jak zegarek narzędziowy. Kolor ceramicznej lunety pozostaje ten sam, natomiast stary zegarek Kermit jest zauważalnie inny dzięki ciemniejszej aluminiowej prowadnicy.
Kolejną atrakcją repliki Rolex Submariner jest łatwa do obracania ramka, która zapewnia bogaty dźwięk kliknięcia w odstępach półminutowych. Twarda ceramika zapewnia powierzchnię bez zarysowań. Wgłębione cyfry i znaczniki w ceramicznym pierścieniu pokryte są cienką warstwą platyny. Całość dopełniają wysokiej jakości zakrzywione wskazówki z białego złota i naniesione markery.
Jeśli tylko poprzednik pokazuje, gdzie można wprowadzić ulepszenia, jest to dobra wskazówka dla repliki luksusowych zegarków. Proporcje są teraz bardziej harmonijne – szerszy pasek i smuklejsze wypustki nadają zegarkowi bardziej elegancki wygląd i kontynuują podwodną tradycję. Nowy mechanizm imponuje sporą rezerwą chodu, choć wyniki stawki nie do końca spełniają surowe kryteria. Komfort użytkownika, czytelność, obsługa i wykonanie są zgodne z wzorcami firmy Rolex. Nawet cena jest odpowiednia. Więc szum jest uzasadniony. Rolex zbudował najlepszego Submarinera w historii. Jedyne życzenie, które pozostało, to abyś je zdobył.