repliki zegarków

2022 Luksusowe Audemars Piguet Royal Oak 50. rocznica

Royal Oak to zawsze najbardziej popularny i odnoszący sukcesy zegarek marki Audemars Piguet. Zaprojektowany przez Geralda Gentę i po raz pierwszy oddany do użytku w 1972 roku, Audemars Piguet Royal Oak to oryginalny luksusowy zegarek sportowy ze stali nierdzewnej, który w tym roku obchodzi swoje 50. urodziny. Biorąc pod uwagę półwieczny kamień milowy, wszyscy spodziewali się, że Audemars Piguet będzie miał wielkie plany dotyczące kolekcji w 2022 roku, a historyczny szwajcarski zegarmistrz nie zawiódł. Aby uczcić 50. rocznicę Royal Oak, Audemars Piguet nie tylko wypuścił nowy zegarek, ale także ogłosił całą partię nowych repliki zegarków. Zobaczmy więcej szczegółów tutaj.
Być może jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych nowości jest model Audemars Piguet Royal Oak „Jumbo” 16202. Poprzedni numer ref. 15202 był od dawna ulubieńcem wielu kolekcjonerów, a ten nowy model oferuje podobny wygląd i styl dzięki ultracienkiej 39-milimetrowej obudowie. Jest jednak wyposażony w nieco zaktualizowaną tarczę i nowy mechanizm, który poprawia się w stosunku do swojego poprzednika z szybko ustawianą datą i dłuższą rezerwą chodu.
Pomimo nowego mechanizmu wymiary zewnętrzne pozostają takie same, co jest imponujące, biorąc pod uwagę, że nowy mechanizm jest nieco większy niż jego poprzednik. Dostępne są w sumie cztery nowe wersje AP Royal Oak 16202: stal szlachetna z niebieską tarczą, różowe złoto z antracytową tarczą, żółte złoto z antracytową tarczą i platynową z antracytową zieloną tarczą.
Ogólny format nowego AP Royal Oak Chronograph jest bardzo podobny do jego poprzednika, który nawet kontynuuje ten sam ruch co poprzednio. Jednak nowa generacja zawiera kilka ulepszeń, w tym nowy kolor tarczy, ulepszony dekiel i zaktualizowaną bransoletę z cieńszymi ogniwami, które lepiej podkreślają jej zwężający się kształt.
Oprócz nowego, pełnowymiarowego modelu „Jumbo”, Audemars Piguet zaprezentował nowy średni 37 mm Royal Oak, model 15550. Dostępny w stali szlachetnej, różowym złocie i w dwóch odcieniach, nowy Royal Oak 37 mm posiada szerszy kąt, aby zaakcentować lepsze wykończenie koperty, a także nieco bardziej dopracowaną wersję charakterystycznego paska modelu. Wewnątrz nowy 37 mm AP Royal Oak również korzysta z aktualizacji, ponieważ jest teraz napędzany kalibrem 5900, który jest cieńszy i częstszy niż jego poprzednik. O ile wersja 37mm jest tylko o 2mm mniejsza od pełnowymiarowego modelu „Jumbo”, to różnica na nadgarstku jest dość zauważalna i znacząco zwiększa liczbę osób, które mogą nosić kultowy styl Royal Oak.
Istnieją dwa nowe fałszywe zegarki szkieletowe Royal Oak (dostępne w wersji ze stali lub różowego złota) i trzy nowe modele latających tourbillonów. Natomiast model szkieletowego latającego tourbillonu jest dostępny tylko ze stali nierdzewnej. Podczas gdy „Jumbo” ref. Być może najgłośniejszy nowicjusz, te modele szkieletu i latającego tourbillonu reprezentują jedne z najlepszych i najbardziej wyjątkowych interpretacji klasyków Royal Oak Audemars Piguet.