Patek Philippe Ref 5146 to klasyk, który zasługuje na Twoją uwagę

repliki zegarkówOto kalendarz roczny Patek Philippe Ref 5146. Elegancki, dyskretny i praktyczny, klasyczny Patek Philippe do noszenia na co dzień. Nie, to nie jest zegarek sportowy. Nie jest też wykonany ze stali. Nie zapłacisz też śmiesznej premii za którykolwiek z tych przywilejów.) Zamiast tego zaciera granicę między strojem codziennym a wizytowym. Noś go do biura, baru lub na koktajl – jest niesamowicie wszechstronny. Plus , rozmiar etui sprawia, że wygodnie leży na nadgarstku przez cały dzień i noc. Jednak nie zobaczysz tego modelu na całym Instagramie. Z pewnością ma rzeszę fanów, ale Ref 5146 nie jest tematem szumu. dla tych, którzy lubią zachować niski profil bez uszczerbku na jakości lub sile marki.
Podobnie jak wszystkie roczne kalendarze Patek Philippe, historia Ref 5146 zaczyna się od Ref 5035, pierwszego repliki zegarków z kalendarzem rocznym marki. Była to również pierwsza komplikacja kalendarza rocznego wprowadzona na rynek. Proces tworzenia nowej komplikacji rozpoczął się już w 1991 i trwało prawie pięć lat, aby udoskonalić.Jako logiczny rozwój kalendarza wiecznego, koncepcja została szybko zaakceptowana, zwłaszcza ze względu na jego uproszczoną funkcjonalność.
Wypełniła również lukę w systemie cenowym Patek Philippe. Oferując kolekcjonerom realną alternatywę między klasyczną Calatrava a wielkimi komplikacjami. Tak zwana strategia „małej komplikacji” z połowy lat 90. W rezultacie repliki Patek Philippe stworzył Ref 5035, aby być nadaje się do noszenia na co dzień. Okrągła koperta ma średnicę 37 mm i skośne wypustki. A tarcza jakoś jest w stanie wyświetlić wszystkie wskazania kalendarza, nie wyglądając na zatłoczoną. To imponujące osiągnięcie, chociaż uroda cyfr rzymskich się nie postarzała cóż, przynajmniej jak na mój gust.
Po Ref 5035 w 1998 roku pojawił się Ref 5036, który wprowadził fazę księżyca o godzinie 6. (po raz pierwszy ta komplikacja została połączona z kalendarzem rocznym). wspaniały beżowy metalowy pasek, który był wielkim hitem, który po latach zainspirował bransoletę ze stalowego Ref 5960. Dzięki rozmiarowi koperty 36 mm rzeczy na tarczy zaczynają być trochę… kompaktowe. Nadal jest czytelny, ale nie ma zbyt wiele miejsca do oddychania.
Po zastąpieniu pierwszego rocznego kalendarza Patek Philippe w 2005 roku, Ref 5146 musiał wypełnić kilka dużych luk. Przynajmniej w przenośni. Ale zamiast robić coś zbyt ambitnego, marka skupiła się na doskonaleniu swojej oferty. Koperta z żółtego lub białego złota (platyna i później dodano różowe złoto) został powiększony do 39 mm. To nadal było praktyczne do noszenia na co dzień, ale bardziej odzwierciedlało gusta i trendy tamtych czasów. Dodatkowa przestrzeń otworzyła również trochę miejsca na tarczę.
Patek Philippe poprawił to, usuwając cyfry rzymskie ze znaczników godzin.Zamiast tego Ref 5146 ma bardziej nowoczesny design tarczy z cyframi arabskimi na godzinie 3, 9 i 12. Data jest nadal wyświetlana przez otwór na 6 o W mile widzianej decyzji marka zachowuje wskazania fazy księżyca i rezerwy chodu z Ref 5036. I to mimo, że ten ostatni ma bardziej elegancki i wyrafinowany układ.