Vintage Rolex 6536 Submariner z długą szyją i mercedesem

Chociaż wszystkie repliki zegarków Rolex Submariner 6536 były pierwotnie wyposażone w pozłacane „pozłacane” wskazówki godzinowe i minutowe, istnieją zaskakujące różnice w wskazówkach 6536. Co więcej, kiedy Rolex stworzył Submariner 6536, obecnie kultowy „Mercedes” tego modelu. ręce zastąpiły oryginalny styl „ołówka”. Jednak dopiero po wyprodukowaniu modelu 6536 jego godzinna wskazówka w stylu Mercedesa nabrała wyglądu, który znamy dzisiaj.
Podobnie jak w przypadku wczesnych czerwonych tarcz głębokości, niektóre z najwcześniejszych egzemplarzy Submariner 6536/8 i Submariner 6536-1 miały wskazówkę godzinową o „długiej szyi”, która miała znacznie dłuższą sekcję łączącą logo „Mercedes” z podstawą ręka (podobna do stylu wskazówki godzinowej Mercedesa w starszym Submarinerze 6200). Ponadto, gdy Rolex zaktualizował obudowę dla referencji 6536-1, wskazówki wyciszenia i sekundy nieznacznie wzrosły, aby lepiej dostosować się do nieco innej średnicy tarczy.
Wreszcie, sama wskazówka sekundowa przeszła kilka drobnych zmian w trakcie produkcji Submarinera 6536. Oprócz ciągłego zmniejszania rozmiaru strefy świetlnej zmieniło się również wykończenie wskazówek. Niektóre z najwcześniejszych egzemplarzy miały pomalowane na biało wskazówki sekundowe, podczas gdy te wyprodukowane pod koniec cyklu produkcyjnego Submarinera 6536 miały pozłacane wykończenie pasujące do pozostałych wskazówek.
Podobnie jak tarcza i wskazówki, wkładki ramki zamontowane na repliki zegarków Rolex Submariner są dostępne w wielu odmianach. Chociaż oba są wykonane z czarnego anodyzowanego aluminium i mają 60-minutową skalę, można je znaleźć z indywidualnymi znacznikami minut lub bez nich przez pierwsze 15 minut, a także ze słynnym odwróconym czerwonym trójkątem przy znacznikach zerowych lub bez niego.
Najwcześniejsze wersje pierwotnie były wyposażone w całkowicie czarną wkładkę „No-Hash”, która w dużej mierze była zgodna z projektem najwcześniejszych ramek Submariner i przez pierwsze 15 minut nie miała oddzielnych znaczników minut. Stąd czerwone trójkąty są dodawane do znaczników zerowych, chociaż dopiero pod koniec cyklu produkcyjnego odniesienia 6536 pierwsze 15 minut poszczególnych wartości skrótu jest dodawane do skali bezela. Mając to na uwadze, nie wszystkie z tych późniejszych haszów mają odwrócone czerwone trójkąty na ramce, a czasami można napotkać stare fałszywe ramki Rolex Submariner 6536 bez czerwonych trójkątów.