Seria automatyczna Montblanc Heritage (zdjęcia i ceny na żywo)

Inspirowana klasycznymi replikami zegarków Minerva z połowy ubiegłego wieku kolekcja Heritage Montblanc jest nowoczesnym odzwierciedleniem tego, co wielu postrzega jako złoty wiek zegarmistrzostwa w latach 40. i 50. XX wieku. Koperta jest elegancka, tarcza jest dobrze wykonana, a wiele ruchów, szczególnie ruchy chronografu, są tak dobre, jak wszystkie wykonane w Szwajcarii. Oczywiście repliki zegarków tutaj nie jest zegarem, ale 40-karatowym złotym automatem z malowaną zieloną tarczą wyścigową w Wielkiej Brytanii i wysokiej jakości skórzanym paskiem ze skóry krokodyla.  repliki zegarków szwajcarskich IMG_3833
Konstrukcja zawiera wielopoziomową tarczę ze złoconymi cyframi i markerami, które zostały zastosowane na zagłębieniu. Oprócz fasetowanych wskazówek i grubego szafirowego kryształu na tarczy, rowki na tarczy dodają głębi zegarkowi. Zarówno wskazówki godzinowe, jak i minutowe mają mały pasek Super-LumiNova, który jest na tyle dyskretny, że przesłania klasyczny wygląd zegarków. Chociaż zegarek napędzany jest mechanizmem automatycznym, jego korona jest dość duża, co przypomina ręcznie nakręcany zegarek z połowy wieku.
Podczas gdy kolekcja Heritage wprowadziła techniki zegarmistrzowskie Minervy z lat 40. i 50. XX wieku, dla mnie połączenie złota i zieleni przypominało mi lata 70. i 80. W szczególności od razu przypomniała mi się butelka wody kolońskiej Polo, którą mój tata trzymał w swojej komodzie, gdy byłem dzieckiem. Błyszczący lakier zielonej tarczy nadaje jej szklistą teksturę, pozwalając znacznie reagować na różne warunki oświetleniowe. Na przykład powyższe odręczne zdjęcie zostało zrobione w słonecznej bibliotece w siedzibie HODINKEE i można zobaczyć, jak śpiewa tarcza w jasnym pomieszczeniu. Podczas gdy replika zegarka została zaprojektowana w stylu retro, a nawet ma historyczną wersję logo Montblanc na tarczy, o średnicy 40 mm i grubości 11 mm, jest zgodna z nowoczesnymi gustami. Myślę, że dotyczy to nadgarstków wielu ludzi.